Finansowe imperium szczepień

Finansowe imperium szczepień

Produkcja szczepionek to bardzo dochodowy biznes, a osoby i grupy, które w nim partycypują są naturalnie zainteresowane tym, by leki te podawać jak największej liczbie osób. Największe zyski czerpie się ze szczepionek dla dzieci, bo znacznie łatwiej doprowadzić do sytuacji, w której ich podanie stanie się oczekiwane.

Przecież każdy rodzic chce zadbać o swoje potomstwo, uchronić je przed chorobami i zapewnić spokojny rozwój.

Skoro słyszy w mediach i od lekarza (któremu wszak ufa), że seria szczepień sprawi, że maluch będzie dobrze i zdrowo rósł, nie opiera się. Dopóki proces wygląda tak, jak tu opisujemy, interesy wytwórców surowic mają się dobrze. Sceptycy wychodzą jednak z podziemia, są coraz aktywniejsi i niełatwo ich zakrzyczeć. To stawia dalsze zarobki pod znakiem zapytania.

Międzynarodowe koncerny farmaceutyczne są wpływowymi przedsiębiorstwami. Stać je na najlepszych prawników i załatwienie sobie dobrego PR-u w mass mediach. Nie ma w tym cienia spisku – każdy podmiot gospodarczy dba o swój interes.

Firmy chcą sprzedawać swój towar i zarabiać na nim krocie, bez względu na to, o jaki asortyment chodzi. Jednak w tym przypadku sprawy wyglądają inaczej. Stawką jest zdrowie wielu milionów ludzi i nie można podchodzić do szczepionek jak do każdego innego wyrobu.

Celem społecznego ruchu krytyki szczepień jest nie tyle ich eliminacja, ile mówienie prawdy o tym, co zawierają surowice i jakie mogą mieć skutki dla organizmu dzieci. Docelowo ma dojść do sytuacji, w których powstaną szczepionki inne – bardziej naturalne, mniej agresywne i podawane w rozsądny sposób.

ambirix opinie wywołana chorobami zapalnymi wątroby żółtaczka wątrobowa powoduje zażółcenie błon surowiczych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *