Rodzice mają swoje prawa

Rodzice mają swoje prawa

Obowiązkowe szczepienia (których obowiązkowość nie jest do końca jasna w świetle przepisów) są reliktem poprzedniego systemu, choć mają się dobrze również na Zachodzie, który z socjalizmem w rozumieniu sowieckim nie miał do czynienia.

Ten swoisty dyktat państwowo-medyczny napotyka jednak coraz silniejszy opór. Rodzice nie chcą być dłużej traktowani jako bezwolni opiekunowie własnych dzieci, ale domagają się wiedzy o szczepieniach, ich konsekwencjach i składzie leków, które mają być podane.

Jakiś czas temu pojawiły się w Polsce organizacje udzielające wsparcia rodzinom sceptycznym wobec szczepionek. Chodzi przede wszystkim o Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”.

Organizacja ta oferuje konsultacje prawne osobom, które borykają się z nachalnością służb sanitarno-epidemiologicznych oraz groźbami ze strony lekarzy. Sam problem powoli zaczynają dostrzegać redakcje prasowe, choć silne wpływy koncernów farmaceutycznych jeszcze blokują swobodną i rzetelną dyskusję o szczepieniach. Należy mieć nadzieję, że idea rodzicielskiej wolności, a przede wszystkim zdrowia dzieci zwycięży.

Jeśli ktoś decyduje się na szczepienie swojego potomstwa, jest mu winne dochowania wszelkich starań, by rzeczywiście było zdrowe. Im więcej będziemy wiedzieć o szczepionkach, tym lepiej dla całego społeczeństwa.

ambirix opinie zakaźna żółtaczka u dorosłych przebiega bardzo chaotycznie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *